Ana Menü

Bizi Takip Edin

WordPress Sitenizde Çalışır Bir İletişim Formu Nasıl Yapılır?

Paylaş
Reklamları Kapat

Çoğu WordPress kullanıcısının sık sık karşılaştığı hatalardan bir tanesi de iletişim formlarının gönderilememesi hatasıdır. Bu tarz hataların sebebi genelde hosting firmalarının güvenlik ayarlarından dolayı kaynaklanmaktadır. Siz iletişim formunun tüm ayarları doğruda yapsanız bu sebepten dolayı bu hatayı alabilirsiniz. Bu tarz sorunların çözümünü elbette kolayca yapabiliyoruz ve çalışır sorunsuz bir iletişim formu oluşturabiliyoruz. Bunun için aşağıdaki adımları izleyip yapmanız yeterli olacaktır.

İlk Adım

Önce yapmamız gereken, WP Mail SMTP eklentisini WordPress tabanlı sitemize kuruyoruz. Dilerseniz indirerek dilerseniz WordPress Admin panelinden “Eklentiler – Yeni Ekle” diyerek “WP Mail SMTP” cümlesini aratarak ekleyebilirsiniz. Geliştiricisi Callum Macdonald’tır. Eklentiyi yükleyip kurduktan sonra aşağıdaki ayarları yapmanız yeterli olacaktır:

Aşağıdaki ayarları görsel üzerindeki gibi yaptıysanız herhangi bir sorun ile çıkmayacaktır. Tüm bu ayarları yaptıktan sonra “Değişiklikleri Kaydet” tıklamanız yeterlidir.

İkinci Adım

Birinci adımı başarıyla uyguladınız ise geriye sadece iletişim formunu kurmak kalıyor. Yine WordPress sitemizin admin paneline giderek oradan “Eklentiler – Yeni Ekle” diyerek “Contact Form 7” cümlesini aratarak ekleyebilirsiniz. Geliştiricisi Takayuki Miyoshi’dir. Daha sonra eklentiyi yükleyip aktif etmemiz gerekiyor. Sonrasında ise kişisel zevkimize göre iletişim formu oluşturup sitemize eklememiz yeterli olacaktır.

Artık sizinde bir çalışır bir iletişim formu oldu. 🙂

Takıldığınız noktalar olursa yorum yazmanız yeterli. Çözüm bulmak için beraber çabalarız.

İyi okumalar.

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Abone Olun

Sürekli güncellenen blog yazılarımız e-mail adresinize gelsin.

Tarafınıza asla reklam mailleri göndermeyeceğiz. Söz :)

Top